Препоруке и критеријуми школама у случају појаве COVID-19
13. новембар 2020.Одржане радионице о јеврејским симболима у оквиру пројекта «Знање=толеранција»
26. новембар 2020.Пројекат „Вршњачки караван интеркултуралне едукације “ у организацији удружења „Хумана – друштво за подршку детињству и младости „ из Бачке Паланке, реализован je 07.11 2020.год. у коме су били учесници и ученици Економско трговинске школе (Мија Бјеловић, Ана Радуловић, Милица Драговић и Јована Новковић, ученице смера Комерцијалиста II разред). Уз подршку Покрајинског скретаријата за образовање,прописе, управу и националне мањине – националне заједнице,по четврти пут од покретања, пројекат је окупио нову групу средњошколаца из пет војвођанских места и четири средње школе.
Ширећи мрежу учесника, овогодишњи пројекат је богатији за садржаје у Бачком Петровцу, топлу добродошлицу директорке Јармиле Врбовски у репрезентативном здању петровачке Гимназије и Марије Гашпаровски у Удружењу жена, за срдачно гостопримство у Сремским Карловцима и Руском Крстуру, за дирљиви сусрет са збирком успомена, времешног учитеља и сеоског хроничара, Тибора Милановића у Будисави …
Караванџије су тог дана обишле, сазнале, виделе – много: Гимназију „Јан Колар“, установу која је прерасла локалне мањинске и државне оквире,етнографску поставку у Удружењу жена, Завичајну кућу из 18. века – споменик културе од изузетног значаја, изложбу наивног стваралаштва у Галерији Зуске Медвеђове … и то све, само у Бачком Петровцу. Потом је караван наставио ка Сремски Карловцима где су учесници обишли најмонументалније грађевине варошице – Патријаршијски двор, Саборну цркву Св. Николе, Карловачку гимназију, католичку цркву посвећену Светом тројству, зграду Магистрата, Богословски семинар …На даље путешествије испратила су га звона, закривљени шорови и карловачки виногради.А надомак Новог Сада, у малом селу нови сусрети, нове приче. Будисава – најмлађе село у Шајкашкој и једино које је прављено „да буде мађарско“… Етно кућа, некадашњи дом сеоског црквењака, дочарава живот од пре два века, док Римокатоличка Црква Велике Госпе,стотину година стара, говори о мађарском и немачком живљу…На крају дана караван се обрео у крстурском атару. Крстови – поред пута, на улазу и излазу из места, као и Катедрална црква светог Николе указали су на важност вере у животима Русина.Да су се караванџије обреле на врло значајном месту потврдили су, сеоски свештеник и професорка русинског језика, причом да се у овом месту налази седиште Националног савета Русина и седиште Апостолског егзархата за гркокатолике у нашој земљи…
До краја дана сваки учесник каравана је постао богатији за јединствен доживљај и драгоцена искуства са овог кратког путовања … У наставку овогодишњег пројекта „Вршњачки караван интеркултуралне едукације“ уследиће онлине дружење под вођством Стефана Штрпца, омладинског радника, тренера вршњачких едукатора и сарадника удружења „Хумана – друштво за подршку детињству и младости“.