Прва новогодишња журка
21. децембар 2022.Распоред допунске наставе за време зимског распуста школске 2022/2023. године
26. децембар 2022.Поводом учешћа у глобалној, светској кампањи „16 дана активизма против насиља над женама“ коју обележава хиљаду седамсто организација у преко сто држава света, ученици учесници TEA TIME секције одржали су радионице „Гласам за родну равноправност“ у периоду од 25. 11. до 10. 12. (кампања обухвата пет важних датума: 25. новембар – Међународни дан борбе против насиља над женама; 1. децембар – Светски дан борбе против АИДС-а; 3. децембар – Међународни дан особа са инвалидитетима; 6. децембар – Годишњица Монтреалског масакра;10. децембар – Међународни дан људских права)
Чланови секције Вештине јавног наступа, комуникације, презентације – Т(оpical) Е(ntertaining) А(dvanced) TIME. одржали су тринаест радионица о родној равноправности на часовима одељењског старешине у одељењима 1-1,1-2,1-3,1-4, 2-1, 2-2, 2-3, 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 4-1,4-2.
Циљеви одржаних радионица били су:
Први, да ученици учесници кроз конкретне примере сазнају више о родној равноправности, да открију стереотипе који постоје према половима појединачно, посебно према женама, и које врло често и сами имају; затим, да критички промишљају о родној равноправности, да износе своје ставове, аргументују их, да сучељавају мишљења у здравој комуникацији међусобног уважавања;
Други, да се ученици, чланови поменуте секције, припреме да учествују у вршњачкој едукацији осталих ученика школе тако што су сами водили радионице о родној равноправности на часовима одељењског старешине у свим одељењима школе, а током обележавања и учешћа у кампањи „16 дана активизма против насиља над женама“;
Циљеве су учесници секције, уз помоћ својих другова, веома успешно спровели, а у евалуацији рада на радионицама истакли су: да су задовољни својим радом, затим, да су се трудили да активирају и мотивишу учеснике радионице на различите начине, да су се опробали у новом начину активизма, да су били слободни да изразе своје мишљење, да су радионице биле поучне и да су могли да сазнају много о родној равноправности, да је занимљивости радионица допринео групни рад, да су добили прилику да разбију страх од јавног наступа, да им се допало што су активно учествовали у оваквом виду ангажовања, а готово сви да би радо опет били део овакве акције .
Ученицима – водитељима радионица, Ањи Игњатов, Звездани Јовановић, Сари Џабић, Анастасији Васиљевић, Дуњи Ђаковић, Елени Веберовић, Маји Гроздић, Јелени Арсић, Мији Роћеновић, Невени Баждар, Јовани Миљић, Лани Панић, Анастасији Рајић, Нини Крагуљ, Ани Радуловић, Мији Бијеловић, Јовани Новковић, Тијани Дурковић, Јасни Ачански, Славици Баџа и Марији Склад, подршку и помоћ су пружиле професорке Ивана Илић и Александра Секулић, које руководе ТЕА TIME секцијом, као и одељенске старешине присутне на ЧОС-у током извођења радионица.
Александра Секулић-професор српског језика и књижевности
Ивана Илић –професор енглеског језика