
Prva novogodišnja žurka
21. decembar 2022.
Raspored dopunske nastave za vreme zimskog raspusta školske 2022/2023. godine
26. decembar 2022.Povodom učešća u globalnoj, svetskoj kampanji „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“ koju obeležava hiljadu sedamsto organizacija u preko sto država sveta, učenici učesnici TEA TIME sekcije održali su radionice „Glasam za rodnu ravnopravnost“ u periodu od 25. 11. do 10. 12. (kampanja obuhvata pet važnih datuma: 25. novembar – Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama; 1. decembar – Svetski dan borbe protiv AIDS-a; 3. decembar – Međunarodni dan osoba sa invaliditetima; 6. decembar – Godišnjica Montrealskog masakra;10. decembar – Međunarodni dan ljudskih prava)
Članovi sekcije Veštine javnog nastupa, komunikacije, prezentacije – T(opical) E(ntertaining) A(dvanced) TIME. održali su trinaest radionica o rodnoj ravnopravnosti na časovima odeljenjskog starešine u odeljenjima 1-1,1-2,1-3,1-4, 2-1, 2-2, 2-3, 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 4-1,4-2.
Ciljevi održanih radionica bili su:
Prvi, da učenici učesnici kroz konkretne primere saznaju više o rodnoj ravnopravnosti, da otkriju stereotipe koji postoje prema polovima pojedinačno, posebno prema ženama, i koje vrlo često i sami imaju; zatim, da kritički promišljaju o rodnoj ravnopravnosti, da iznose svoje stavove, argumentuju ih, da sučeljavaju mišljenja u zdravoj komunikaciji međusobnog uvažavanja;
Drugi, da se učenici, članovi pomenute sekcije, pripreme da učestvuju u vršnjačkoj edukaciji ostalih učenika škole tako što su sami vodili radionice o rodnoj ravnopravnosti na časovima odeljenjskog starešine u svim odeljenjima škole, a tokom obeležavanja i učešća u kampanji „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“;
Ciljeve su učesnici sekcije, uz pomoć svojih drugova, veoma uspešno sproveli, a u evaluaciji rada na radionicama istakli su: da su zadovoljni svojim radom, zatim, da su se trudili da aktiviraju i motivišu učesnike radionice na različite načine, da su se oprobali u novom načinu aktivizma, da su bili slobodni da izraze svoje mišljenje, da su radionice bile poučne i da su mogli da saznaju mnogo o rodnoj ravnopravnosti, da je zanimljivosti radionica doprineo grupni rad, da su dobili priliku da razbiju strah od javnog nastupa, da im se dopalo što su aktivno učestvovali u ovakvom vidu angažovanja, a gotovo svi da bi rado opet bili deo ovakve akcije .
Učenicima – voditeljima radionica, Anji Ignjatov, Zvezdani Jovanović, Sari Džabić, Anastasiji Vasiljević, Dunji Đaković, Eleni Veberović, Maji Grozdić, Jeleni Arsić, Miji Roćenović, Neveni Baždar, Jovani Miljić, Lani Panić, Anastasiji Rajić, Nini Kragulj, Ani Radulović, Miji Bijelović, Jovani Novković, Tijani Durković, Jasni Ačanski, Slavici Badža i Mariji Sklad, podršku i pomoć su pružile profesorke Ivana Ilić i Aleksandra Sekulić, koje rukovode TEA TIME sekcijom, kao i odeljenske starešine prisutne na ČOS-u tokom izvođenja radionica.
Aleksandra Sekulić-profesor srpskog jezika i književnosti
Ivana Ilić –profesor engleskog jezika


















