Шампионке окружног такмичења у футсалу
15. март 2024.Mесна смотра рецитатора Куле, 2024.
18. март 2024.Навршава се 20 година од нереда на Косову и Метохији. Тог 17. марта 2004. године, Албанци су, најпре у Косовској Митровици, а затим и у другим деловима Косова и Метохије, организовали протеривање Срба, уништавање њихове имовине и верских објеката.
Повод ,,мартовског погрома“ била је несрећа тројице дечака албанске националности који су се утопили у Ибру у селу Чабра у Ибарском Колашину, за шта су Албанци оптужили Србе.
Етнички је очишћено 6 градова и 9 села, а свој дом напустило више од 4000 Срба.
Осморо Срба и једанаест Албанаца је погинуло, више од хиљаду људи је повређено, међу њима и десетине припадника међународних снага.
Запаљено је око 1000 српских кућа, 10 српских школа, Домови здравља, поште…
За 48 сати, запаљени су Богородица Љевишка, Призренска Богословија и Храм Св. Ђорђа, црква Христа Спаса и конак манастира Св. Архангела код Призрена, миниран је манастир Светих Козме и Дамјана у Зочишту, као и манастир Девич.
У Подујеву је поломљен крст са куполе цркве Св. Андреја Првозваног, запаљена црква Св. Саве у јужном делу Косовске Митровице, у Приштини црква Св. Николе.
Срби су протерани из Косова Поља, Обилића, Племетине, Липљана, Урошевца, Ђаковице, Гњилана…
,,Пред двадесету годишњицу мартовског погрома 2004. године, са болом се сећамо уништавања наших светиња. Молимо се Господу да се овакво насиље никада не понови и да сви људи на Косову и Метохији живе у миру и поштовању духовног и културног наслеђа свих заједница“, поручила је у суботу увече Епархија Рашко-призренска.