Прво место за литерарни рад
16. децембар 2013.Хуманитарна акција
18. фебруар 2014.Канцеларија за младе“ је и у 2014. години наставила успешну сарадњу са организацијом AIESEC у оквиру пројекта „Make It Possible“, а путем којег се ради промовисање једнакости полова, смањење нетолеранције, неизаинтересованости средњошколаца, те промоција неформалног образовања и брига о друштвеном осетљивим групама из окружења, као и упућеност у друге културе ученика 25 средњих школа у Војводини међу којима су се нашле и две средње школе са територије општине Кула, и то: Економско – трговинске школе и средње техничке школе „Михајло Пупин“.
Организација АIESEC jесте организација кроз коју млади људи откривају и развијају свој лидерски потенцијал, шире своја сазнања, усавршавају се, путују широм европе и света, али и угошћавају младе људе из иностранства, боље препознају проблеме у друштву и активније се укључују у њихово решавање, те је КЗМ општине Кула и ове године омогућила реализацију едукација у школама у општини Кула.
Једнодневни семинар од стране предавача из AIESEC-а трајао је три сата, кроз који су ученици, били едуковани о културама младих људи ван граница наше земље, чему можемо захвалити предавачима који су дошли из Туниса и Турске како би са нашим ђацима поделили своја искуства и стечена знања током њивог живота, учења у својим родним срединама. Ученици су могли да увиде сличности и разлике између културе свог народа и културе народа из Туниса и Турске те да обогате своје знање и на тај начин. Семинар је одржан у уторак, 18.02.2014 године, у просторијама Економско – трговинске школе и средње техничке школе „Михајло Пупин“. Веома је важно наоменути да су предавачи све време причали на енглеском језику те су ученици на тај начин могли кроз занимљиве приче о другим народима, да провере своје знање енглеског језика и проведу квалитетно време и у том погледу.
Кроз семинар предавачи су настојали на подигну свест ученицима о друштву око њих, да се промовише једнакост полова те да се утиче на смањење дискриминације у том смислу. Семинар је обухватао две фазе, теоријски и практични део. Теоријски је обухватао предавања предавача, а практичан део се састојао од вежбица, помоћу којих су ученици и највише научили, а све кроз игру и дружење. Једна од игара под називом „Етикетирање“ је била веома поучна, јер се једној групи ученика доделио један појам (назив особа које су најчеће дискриминисане у друштву), а друга група ученика требала је да им додељује дискриминационе описе. Резултат ове вежбе је заправо разговор са ученицима који су у вежби представљали групу дискриминисаних у друштву и о њиховим осећањима, и да замисле како би се заправо осећали да су у стварном животу у таквој ситуацији. Управо овом вежбом покушали смо да скренемо пажњу ученицима колико је важно да не етикетирају друге људе, да теже једнакости, да не дискриминишу у свом окружењу некога ко је по нечему мало другачији од осталих, већ да цене човека по правим вредностима, квалитетима. У игри „Постигнућа“ сваки од предавача је радио са једном групом људи, а чланови групе су требали да напишу сваки за себе три постигнућа у свом животу, те да касније то поделе са својом групом, при чему је поента вежбе била мотивисање ученика на напредак, на рад, јер уколико упореди своја постигнућа са постигнућима других ученика, својих другара, то може резултирати буђењем „здравог такмичарског духа“. Наравно, најважније било да се ученици упознају међусобом још боље, те да се кроз игру и рад још више зближе због неког даљег дружења, али и учења.
У оквиру овог предавања, односно читавог пројекта AIESEC-a, подржава се хуманитарна акција која има за циљ прикупљање средстава за материјално угрожену групу грађана Општине Кула. Овог пута прикупљени су слаткиши, а хуманитарну акцију су спровели сви разреди Економске – трговнске школе, а сав прикуљен прилог био је подељен удружењу за помоћ МНРО „Плава Птица“ Кула, које су из тог разлога посетили како ученици Економско-трговинске школе, тако и представници AIESEC-а и координатор КЗМ општине Кула, Јелена Милићевић.
Покушали смо заједничким снагама да пробудимо друштвену свест и надоместимо све више тај недостатак друштвене одговорности код младих људи спровођењем оваквих предавања и хуманитарних акција на територији општине Кула. Успели смо ученицима наших школа да макар малим делом утичемо на њихову мотивисаност, указали смо им да постоје млади људи који путују и шире своја знања, као што су били наши гости из Турске и Туниса, те их подстакли на напредак и усавршавање, али смо их подсетили да постоје и оне друге групе људи, којима треба и помоћ и подршка, те смо покушали да елиминишемо сваку врсту предрасуда и пробудимо свест о дискриминацији у њима (расној, верској, полној..), о сиромаштву, болести, чега све више има.